cuvee-20222-ostrava-silver-1400-x-700-px-png

Šesť medailí pre Mucha Sekty z 20. ročníka Cuvée Ostrava


21. 04. 2022

Za podpory Vinárskeho fondu a v spolupráci s Národným vinárskym centrom sa uskutočnil dvadsiaty ročník ojedinelej medzinárodnej súťaže kupáži, asambláži a známkových vín Cuvée 2022 Ostrava. Degustátori rozdelení do troch komisií udelili produktom značky Mucha Sekt celkom šesť strieborných medailí – uspeli Mucha Sekt Brut, Mucha Sekt Demi Sec, Mucha Sekt Rosé Sec, Mucha Sekt De Luxe Doux, Mucha Sekt ICE a Mucha Sekt Nealko.

Vinári nominovali do tohtoročného ročníka Cuvée Ostrava 113 súťažných vzoriek. Vína, ktoré splnili štatút súťaže, boli dňa 11. apríla 2022 hodnotené pod odbornou garanciou Národného vinárskeho centra vo Valticiach. Hodnotilo sa stobodovou stupnicou v súlade s kritériami definovanými Národnými štandardmi certifikovaných súťaží vín v Českej republike. Odborné komisie viedli Prof. Ing. Fedora Malík DrSc., Prof. Ing. Jozefa Balík PhD. a Marek Šťastný. Výstava vín Cuvée Ostrava sa uskutoční dňa 5. mája 2022 v Zámku Zábřeh v Ostrave.

 

„Naše sekty aj tento rok ukazujú svoju kvalitu a verím, že sa nám bude v súťažiach dariť rovnako ako vlani, kedy sme uspeli tak na medzinárodných súťažiach ako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy, Prague Wine Trophy, v súťaži TOP 77 vín v Českej republike, vo Voľbe spotrebiteľov, alebo v Kutnej Hore na súťaži O Pohár Karla IV.  ako aj na domácich súťažiach, kde sme bodovali na Víno TERRA WAG. Mucha Sekty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale na prvý pohľad zaujmú aj nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu,“ približuje úspechy posledných rokov Zdzisław Dalecki, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonsa Muchy, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak aj nealkoholické varianty, a to vrátane novinky v podobe ružovej verzie nealkoholického sektu Mucha Sekt Nealko Rosé vhodného aj pre vegánov.

 

„Šumivé vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby sektov. Všetky naše produkty sú typické svojou ovocnou sviežosťou a každá fľaša na sebe nesie iné dielo Alfonsa Muchu,“ dodáva brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Tento rok v júli uplynie už 162 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi ak tomu tri drejlinky vína“. Môj starý otec Alfons Mucha prežil mnoho krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k úspechu v súťaži John Mucha, prezident Mucha Foundation.

 

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.