web-soare-hlavni-banner-1400x700px-sk-btw2021-png

Mucha Sekt Rosé Sec získal zlatú medailu v Berlíne


04. 05. 2021

Ďalšia zo série najprestížnejších svetových súťaží pod patronátom OIV (Medzinárodná organizácia pre vinič a víno) BERLINER Wein TROPHY 2021 opäť potvrdila, že Mucha Sekt patrí medzi špičkové svetové vína. Mucha Sekt Rosé Sec inšpirovaný tvorbou Alfonsa Muchu si z Berlína odváža zlatú medailu.

Na súťaži BERLINERWein TROPHY 2021 bolo hodnotených viac ako 8000 vín. 150 porotcov degustovalo tieto vína 11 dní. Ako väčšina súťaží organizovaných tento rok a v minulom roku musela byť aj táto akcia prispôsobená situácii okolo Covid-19 a niesla sa teda v duchu zvýšených bezpečnostných opatrení.

Vína značky MuchaSekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna aj samotnej výroby vína. Všetky produkty z elegantnej série „ART DU VINS“ sú typické svojou ovocnou sviežosťou. "Naše produkty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale tiež na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a jeho zmyslu pre štýl a krásu. Veľmi nás teší, že náš Mucha Sekt Rosé Sec bol ocenený odborníkmi na takejto prestížnej súťaži, rovnako ako sa tomu stalo v roku 2019, kedy tu náš Mucha Sekt Brut získal striebro," hovorí Zdzisław Tadeusz Dalecký, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

Zákazníci spoločnosti Soare Sekt Slovakia s.r.o. si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchu, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak aj nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu tichých odrodových vín „ART DU VINS“ inšpirovanú každodennom bytím, tvorivosťou a úspechom Alfonza Muchu počas jeho pôsobenia vo Francúzsku.


 

Každá fľaša na sebe nesie iné dielo Alfonsa Muchu. Prvým z jeho dekoratívnych panó bol „Les Saisons“ z roku 1896, séria štyroch diel, ktorá zobrazovala témy spojené práve so štyrmi ročnými obdobiami. "Pre etiketu nášho produktu Mucha Sekt Rosé Sec bolo vybrané Muchovo dielo „Leto“, ktoré umelec zobrazil ako zvodnú brunetku s červenými kvetmi vlčích makov vo vlasoch. Žena sa navyše opiera o vínnu révu, čo len dokresľuje nerušenú atmosféru odpočinku a spokojnosti. Rovnako tak je možné vnímať aj tento náš výnimočný suchý sekt, pre ktorý je charakteristická jemná perlivosť, delikátna aróma a svieže ovocné tóny. Skvele sa hodí ku kanapkám, ľahkým jedlám i dezertom a neprekonateľný je aj ako osvieženie do horúceho letného popoludnia či pre zmyselný večer vo dvojici," hovorí brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

Vlani v júli uplynulo 160 rokov od narodenia Alfonsa Muchy. "Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare Sekt. Zlatá medaila pre Mucha Sekt Rosé Sec z tak prestížnej súťaže, akou Berliner Wine Trophy bezpochyby je, je jasným dôkazom, že značka Mucha Sekt má českým aj slovenským spotrebiteľom naozaj čo ponúknuť. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už veľa rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršily Muchapeková "poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína ". Môj dedko Alfons Mucha prežil veľa krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke," doplnil k zisku zlatej medaily John Mucha, prezident MuchaFoundation.
 

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.