ms-btw-2023-sk-1400x700px-png

Mucha Sekt Brut získal zlatú medailu v Berlíne


03. 04. 2023

Ďalšia zo série najprestížnejších svetových súťaží pod patronátom OIV (Medzinárodná organizácia pre vinič a víno) a UIOE (Medzinárodná únia enológov) BERLINER WEIN TROPHY 2023 opäť potvrdila, že Mucha Sekt patrí medzi špičkové svetové vína. Mucha Sekt Brut inšpirovaný tvorbou svetoznámeho českého maliara Alfonsa Muchu si z Berlína odváža zlatú medailu.

Berliner Wine Trophy, ktorá sa tento rok konala po dvadsiaty siedmy krát, patrí do seriálu Zlatej ligy. V tomto ročníku bolo v Nemecku hodnotených vyše 8300 vzoriek, ktoré deväť dní posudzovalo 230 porotcov.

 

Vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby vína. Všetky produkty z elegantného radu ART DU VINS sú typické svojou ovocnou sviežosťou. „Naše produkty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale na prvý pohľad zaujmú aj nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu. Veľmi nás teší, že náš Mucha Sekt Brut bol ocenený odborníkmi na takto prestížnej medzinárodnej súťaži. Uspel tu už v roku 2019, kedy získal striebro. A už vtedy sme si povedali, že rozhodne chceme z Berlína zlato. Na tento cieľ sme sa intenzívne zamerali a teraz ho dosiahli. Berliner Wine Trophy ale nie je jediná súťaž, kde dosahujeme úspechy. Naše sekty pravidelne vozia medaily z Prague Wine Trophy, TOP 77 vín v ČR a ďalších prestížnych súťaží,“ hovorí Zdzisław Tadeusz Dalecki, riaditeľ spoločnosti Soare sekt a.s.

 

Zákazníci spoločnosti Soare sekt a.s. si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonsa Muchu, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak i nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu letných sektov typu ICE v bielej a ružovej variante.

 

Každá fľaša prezentuje iné dielo Alfonsa Muchu. Dekoratívneho panó s názvom Snívanie bolo pôvodne navrhnuté pre konkrétny firemný kalendár na rok 1898. Vlna Muchovej popularity však viedla k okamžitému zverejneniu tohto návrhu v časopise La Plume pod francúzskym názvom Rêverie. „Pre etiketu nášho produktu Mucha Sekt Brut bolo vybrané Muchove dielo Snívanie, ktoré umelec pojal ako zasnenú dievčinu listujúcu otvorenou knihou. Výrazné kruhové pozadie je bohato zdobené kvetmi, ktorých stonky tvoria vzory pripomínajúce čipku. Rovnako tak je možné vnímať aj tento náš výnimočný suchý sekt, pre ktorý je vôňa kvetov priamo charakteristická a venujeme sa jeho výrobe s rovnakou starostlivosťou, akú si vyžaduje ručná výroba čipiek. Znamenitá sviežosť tohto sektu sa úžasne snúbi s plnou guľatou chuťou žltého ovocia. Skvele sa preto hodí ku tvrdým syrom, kaviáru, kanapkám aj rybám a v horúčave je skvelý s plátkom pomaranča,“ hovorí brand manažérka Soare sekt Barbara Kozielová.

 

Tento rok v júli uplynie už 163 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Zlatá medaila pre Mucha Sekt Brut z takej prestížnej súťaže, akou je bezpochyby  Berliner Wine Trophy, je jasným dôkazom, že značka Mucha Sekt má českým aj slovenským spotrebiteľom naozaj čo ponúknuť. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi a k tomu tri drejlinky vína“. Môj starý otec Alfons Mucha prežil mnoho krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k zisku zlatej medaily John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Na vašom súkromí nám záleží!

Tento web používa súbory cookies. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.